Rauma Golf on rento ja monipuolinen

Klubi avoinna: Klubi suljettu.
Viheriöt: mm

Ajankohtaista

Rauma Golfissa aloitetaan Nextstep -harjoitusryhmä 7.1.2019. Ilmoittaudu mukaan!

NEXTSTEP – harjoitusryhmä korkean tasoituksen omaaville käynnistyy 7.1.2019! 

NEXTSTEP harjoitusryhmään ovat tervetulleita seuramme pelaajat, joiden tasoitus on 36 tai yli. Harjoittelun ja taitojen kehittymisen myötä golfin pelaamisesta tehdään entistäkin mukavampaa. Keväällä treenataan, kesällä nautitaan!

Harjoittelu toteutetaan taidon oppimisen ja opettamisen nykyaikaisia metodeja käyttäen. Ohjaajana toimii liikunnan opettaja, ammattivalmentaja ja golfin seuraohjaaja Kimmo Koivisto. Harjoituspaikkana on seuran oma talviharjoitteluhalli osoitteessa Latomäentie 4, Länsi-Suomen Pesula oy:n rakennuksen päädyssä.

NEXTSTEP ryhmän harjoittelu aloitetaan maanantaina 7.1.2019 ja sitä jatketaan huhtikuun loppuun asti. Voit harjoitella kerran tai kahdesti viikossa, harjoitukset ovat maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 19–20. Harjoitusmaksu on 100€. 

Ryhmään mahtuu 10–12 golffaria. Ilmoittautumiset ja lisätiedot kimmo.koivisto@utu.fitai 050-373 5924.

Tervetuloa kehittymään!

Seuraavat tapahtumat

Caddiemaster

caddiemaster(at)raumagolf.fi

02 823 0324

Rauma Golf
Ala-Pomppustentie 20, 26510 Rauma

Huoltotilanne:

Kenttä suljettu.