Rauma Golf on rento ja monipuolinen

Hallitus tiedottaa

Seuraava Rauma Golf ry:n hallituksen kokous 15.8. kello 17:00 Rauma Golfin klubitalolla

Seuraava Rauma Golf ry:n hallituksen kokous TI 15.8. kello 17:00 Rauma Golfin klubitalolla. 

Osallistujat: Ry:n kokoukseen: hallituksen jäsenet sekä seuran kapteenit. Mahdollisista hallitukselle vietävistä asioista olkaa yhteydessä
hallituksen jäseniin, kapteeneihin tai toiminnanjohtajaan.

Hallituksen kokouksen 27.6. jälkeen käyty kilpailu päättyi Markku Vähähakan voittoon. Tulokset tästä.

Vuosi 2017 on Juhani Salon viimeinen vuosi Ry:n puheenjohtajana, ja hänelle etsitään seuraajaa. Kokouksessa muodostettu "tulevaisuusryhmä" sai tehtäväkseen tehdä strategiaa seuraaville vuosille, ja ryhmän vetäjänä toimii vara pj. Joni Ylen. Häneen voi olla yhteydessä ehdotuksin, millainen seuran kokonaisuus tulevaisuudessa olisi. Myös hallitusryhmän jäsenistöön etsitään aktiivista tekijää.

Kentän alkuvuoden kunnosta sekä nykyhetkestä keskusteltiin, sekä tulevista Mid Tourin SM-joukkuekilpailuista, Rauma Golf saa nimetä kisaan isännän roolissa oman joukkueensa. Junioritoiminta kehittyy Rauma Golfissa taas hyvään suuntaan, uusia innokkaita golfareita käy harjoituksissa hyvin.

Seuraavat tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia

Rauma Golf ry ja Golfrauma Oy

Rauma Golf ry hallitus


 

Jouni Raatikainen pj. 0400514357 jouni.raatikainen@rolls-royce.com
Mika Laaksonen vpj. 0445338937 mika(at)mikalaaksonen.fi
Rainer Helkkula 0503759657 rainerhelkkula@gmail.com
Rafael Eerola 0445636206 Rafael.eerola@saastopankki.fi
Jarmo Tanhua 0505391222 jarmo.tanhua(at)tvo.fi
Jere Jaakkola 0405479554 jere.jaakkola@otava.fi
Kimmo Koivisto 0503735924 kimmo.koivisto(at)utu.fi
Matti Salminen 0503593538 matti.salminen@mbnet.fi
Anne Salmi 0503104401 anne.salmi(at)dnainternet.net

 

Golfrauma Oy:n hallitus

 

Rami Sainio Hallituksen puheenjohtaja

Vesa Tuuli   Hallituksen varapuheenjohtaja

Jouni Raatikainen 

Jarmo Tanhua

Tommi Cederberg

Erkki Sundelin

varajäsenet

Taru Salminen

Matti Salminen

Pertti Viljanen

Esa Tommila

Kari Villanen

Kenttä- ja Ympäristötoimikunta


Jarmo Tanhua, pj. 050 5391 222 jarmo.tanhua(at)tvo.fi
Juhani Suoramaa 0400 322 007 juhani(at)suoramaa.fi
Mika Laaksonen 0445338937

 

Jussi Renko 0440 921 118 jussi_renko(at)hotmail.com
Joni Ylen

Caddiemaster

caddiemaster(at)raumagolf.fi

02 823 0324

Rauma Golf
Ala-Pomppustentie 20, 26510 Rauma

Huoltotilanne:

Viheriöille tehdään tiistaina 7.8 kevyt hiekkakattaus, työn jälkeen viheriö tasoitetaan kookosmatolla ja jyrätään. Saattaa häiritä hieman pelaamista.