Uusi eBirdie sovellus syrjäyttää entisen muovisen tasoituskortin

Hallitus tiedottaa

Uusi eBirdie sovellus syrjäyttää entisen muovisen tasoituskortin

eBirdie – Golfliiton uusi sähköinen jäsenkortti

Uusi jäsenkortti tuo mukanaan monia uusia mahdollisuuksia.

 

Jo usean vuosikymmenen ajan käytössä ollut pelaajan henkilökohtainen jäsen- ja tasoituskortti siirtyy historiaan, kun Golfliiton uusi sähköinen jäsenkortti, eBirdie, otetaan käyttöön kevään aikana. Android- ja iOS-puhelimissa toimivasta jäsenkorttisovelluksesta tulee golfarin monipuolinen tietokanava, joka pitää sisällään päivittäin päivittyvät tasoitustiedot, ajantasaiset tiedotteet ja tarjoukset seuralta ja Golfliitolta, sekä myös jäsenetukaupan, jonka kautta Golfliiton jäsenet pääsevät käsiksi vain heille suunnattuihin etuihin. Kortista löytyy myös sähköinen kenttäopas, jossa on kaikkien kenttien yhteystiedot.

Näin otat käyttöön eBirdie-sovelluksen

Golfliiton sähköisen jäsenkortin sisältävä eBirdie-sovellus on nyt ladattavissa sovelluskaupoista:

Katso ohjeet tästä

Seuraavaan on koottu oleelliset tiedot, jotka kertovat eBirdie-sovelluksen hyödyistä ja ominaisuuksista ja opastavat sinua sovelluksen käyttöönotossa:


OTA EBIRDIE-SOVELLUS KÄYTTÖÖSI SEURAAVASTI:

1. Mene oman puhelimesi sovelluskauppaan.
2. Kirjoita sovelluskaupan hakukenttään ”eBirdie”, ja lataa sovellus.
3. Avaa sovellus, ja seuraa käyttöönoton ohjeita. Kirjaudu sisään kotiseurasi seurajärjestelmän tunnuksilla.


MIKSI EBIRDIE-SOVELLUS KANNATTAA LADATA?

  • Tasoituksesi päivittyy eBirdie-sovellukseen automaattisesti.
  • Saat sekä kotiseurasi että Golfliiton viestit suoraan sovellukseesi.
  • Löydät kätevästi kaikki Suomen golfkentät yhteystietoineen ja ajo-ohjeineen.
  • Golfseurat, Golfliitto sekä niiden yhteistyökumppanit tarjoavat rahanarvoisia eBirdie-etuja.
  • Voit lisätä profiiliisi myös perheenjäsenten tai matkaseuralaisten jäsenkorttien tietoja.

Lisätietoja: www.ebirdie.fi

 

Seuraavat tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia

Rauma Golf ry ja Golfrauma Oy

Rauma Golf ry hallitus


 

Jouni Raatikainen pj. 0400514357 jouni.raatikainen@rolls-royce.com
Mika Laaksonen vpj. 0445338937 mika(at)mikalaaksonen.fi
Rainer Helkkula 0503759657 rainerhelkkula@gmail.com
Rafael Eerola 0445636206 Rafael.eerola@saastopankki.fi
Jarmo Tanhua 0505391222 jarmo.tanhua(at)tvo.fi
Jere Jaakkola 0405479554 jere.jaakkola@otava.fi
Kimmo Koivisto 0503735924 kimmo.koivisto(at)utu.fi
Matti Salminen 0503593538 matti.salminen@mbnet.fi
Anne Salmi 0503104401 anne.salmi(at)dnainternet.net

 

Golfrauma Oy:n hallitus

 

Rami Sainio Hallituksen puheenjohtaja

Vesa Tuuli   Hallituksen varapuheenjohtaja

Jouni Raatikainen 

Jarmo Tanhua

Tommi Cederberg

Erkki Sundelin

varajäsenet

Taru Salminen

Matti Salminen

Pertti Viljanen

Esa Tommila

Kari Villanen

Kenttä- ja Ympäristötoimikunta


Jarmo Tanhua, pj. 050 5391 222 jarmo.tanhua(at)tvo.fi
Juhani Suoramaa 0400 322 007 juhani(at)suoramaa.fi
Mika Laaksonen 0445338937

 

Jussi Renko 0440 921 118 jussi_renko(at)hotmail.com
Joni Ylen

Caddiemaster

caddiemaster(at)raumagolf.fi

02 823 0324

Rauma Golf
Ala-Pomppustentie 20, 26510 Rauma

Huoltotilanne:

Viheriöille tehdään tiistaina 7.8 kevyt hiekkakattaus, työn jälkeen viheriö tasoitetaan kookosmatolla ja jyrätään. Saattaa häiritä hieman pelaamista.